Finden Sie Ihren Ansprechpartner

Finden Sie Ihren Ansprechpartner

  bul
Başlığı seç
Dili değiştir

Çıraklık Oryantasyonu

Çeşitli projeler aracılığıyla genç nesile , kendilerini farklı mesleklerde erken yaşta bilgilendirme ve ilgili çalışma alanlarında ilk deneyim kazanma fırsatı verilmelidir.

İş Bilgi Günü

2005 yılından beri HAIMER , her yıl iki meslek bilgi günü düzenliyor. Bu iş fuarlarında , öğrencilere bölgedeki şirketlerle ilk temas kurma ve farklı eğitim meslekleri hakkında bilgi edinme fırsatı verilmektedir. Bunu yaparken , öğrenciler eğitim görmekte olan gençlerin deneyimlerinden yararlanırlar.İlgili ve uzman tavsiyelerine ihtiyaç duyan ziyaretçilerin bir çok açık sorularına uygun olan eğiticiler çırakların kaygılarını azaltmaya yardımcı olur. Bu etkinlikler ilk kariyer yönelimini ve meslek seçimi için faydalı bilgiler sağlar.

Okul Ortaklığı

2016'dan beri, HAIMER GMBH ortaokul Affing-Bergen ve Hollenbach ortaokuluyla okul ortaklıkları kurmuştur. Haimer GmbH, 2016'dan beri, Affing-Bergen Ortaokulu ve Hollenbach Ortaokulu ile okul ortaklıklarını sürdürdü. Bu birliktelik nedeniyle şirket turları, iş başvurusu eğitimi veya uygulamalı dersler gibi birçok ortak proje ve etkinlik uygulanabilir.
Bu, öğrencilerin ilgisini uyandırır ve okul rutinine hoş bir değişiklik getirir.

Mart 2018'de IHK Schwaben'in 175. yıldönümü vesilesiyle, Haimer GmbH'nin ortak okulları,   11.000 € değerindeki olağanüstü okul ortaklıkları için Wilhelm-Hübsch Ödülü'ne layık görüldü. Bu, HAIMER şirketinin ilçedeki eğitim kurumları ile başarılı işbirliğini onurlandırmaktadır.

Kızlar Günüc

Yıllık Kızlar Günü'nde 5. sınıftan genç kadınlar, geleneksel olarak erkekler tarafından düzenlenen bir gün boyunca iş deneyebilirler. HAIMER'de katılımcılara endüstriyel tamircinin (m / w / x), metal kesme ataşmanının (m / w / x) eğitim görevlerini tanımaları ve iş yapıp yapamayacaklarını görmeleri önerilmektedir. Bu yeni deneyimler ilgiyi çekebilir ve gizli yetenekleri keşfedebilir. Her şeyden önce, kızlar bu girişimden kendine güven duymalı ve teknik meslek seçmeye teşvik edilmelidir.

Anaokulu Projesi

HAIMER’in taahhüdü toplumumuzun en genç üyeleri ile başlar. HAIMER’in Çırakları, Hollenbach’taki St. Ullrich Kreş Merkezi’ndeki çocuklarla birlikte 2016’da anaokulunun çitlerini süsledi. Hepsinin işbirliği sayesinde, o zamandan beri sanat eseri bu tesisin duvarını süslüyor. Gündüz bakım merkezi, HAIMER'in 2014 yılında teknik oyun köşesine bağışladığı yeni ekipmanları almaktan memnun olmuştu.

 

 

İzleme Listesi