Finden Sie Ihren Ansprechpartner

Finden Sie Ihren Ansprechpartner

  bul
Başlığı seç
Dili değiştir

HAIMER balans makinalarini kullanmaniz için 10 önemli sebep

Haimer balans teknolojisi, şirketiniz için uzun vadeli bir rekabet avantajı sağlamanıza imkan verir.

 

1. Uzun takım ömrü 
Nihai balansı alınmış takımların (solid parmak frezeler ve takma uçlar) ömürleri  % 20‘den fazla artmaktadır. Bu artış, önceki balanssızlık miktarına bağlı olarak  daha da fazla olabilmektedir.

2. Daha yüksek kesme hızları 
Titreşimden kaynaklı zayıf sesler bile genel olarak daha yüksek kesme hızlarının  kullanılmasına engeldir. Nihai balanslama, takım ömrünü azaltmadan %10-15 daha  yüksek hızlarda kesim yapılmasına imkan tanır.

3. Tekrarlanabilir takım performansı 
Vibrasyonun ortadan kalkması tırlama ve takım kırılması gibi problemleri ciddi oranda  azaltır. Takım performansının sürekli elde edilmesi sağlanır. 

4. Uzun işmili ömrü
Balanssızlık, yüksek miktarda merkezkaç kuvveti oluşturarak işmili rulmanlarına zarar  verir. Bu zarar işmili ömrünü kısaltır ve yüksek maliyetli beklenmeyen duruşlar  yaşanmasına sebep olur.

5. Daha iyi yüzey kalitesi
Balanssız takım, aşırı vibrasyon oluşturur. Bu da tırlama ve dolayısıyla kötü yüzey kalitesi demektir. En iyi yüzey kalitesi için takıma nihai balanslama mutlaka yapılmalıdır. 

6. İyileştirilmiş hassasiyet
Balanssız takımın statik ölçümünde salgı görülmese de yüksek hızlarda dönerken salgı oluşur. Hassas işleme için balans olmadan tek çözüm, düşük hızlarda çalışmak ve daha az üretime razı gelmektir. Delik baralamada ovallikler ancak balansı alınmış takımlarla iyileşebilir.

7. Daha az takım değişimi
Balanslama ile takım ömürlerinde %20 ila %100 artış sağlandığında; takım değiştirme sıklığı da azaltılmış olacaktır.

8. Proses hassasiyeti
HAIMER balans makinasının sağlam solid yapısı, merkezkaç kuvveti ölçüm sensörleri, takımları tezgah ile aynı yöntemle bağlayabilen patentli işmili ve basit/güvenilir makine kalibrasyon sistemi işinizi kolaylaştırır.

9. Kolay kullanım 
Basit yazılım ve anlaşılır balanslama metodları (ağırlık ekleme, kaldırma ve yer değiştirme) sayesinde balanslama işi tüm kullanılıcılar için kolay ve hızlıdır.  

10. Endüstri 4.0 Başarısı
Endüstri 4.0, işleme süreçlerini optimize etmek için, otomatik olarak anlık toplanan verileri kullanmakla ilgilidir. Balanslama olmadan, optimum işleme sürecinin elde edilebilmesi ancak problemin çözüldüğü yere kadar kesme hızlarını düşürmekle mümkündür. Sonuçta üretim kapasitesi azalır.

İzleme Listesi