Finden Sie Ihren Ansprechpartner

Finden Sie Ihren Ansprechpartner

  bul
Başlığı seç
Dili değiştir

Duo-λOCK® - Modüler parmak frezede yeni teknoloji

Geliştirilmiş ekipmanlar, ileri düzey üretim gerektirir.

Titanyum, Inconel ve yeni alüminyum alaşımlar gibi oldukça dayanıklı ve hafif materyaller; havacılık savunma, enerji ve ulaşım sektörlerinin içinde bulunduğu birçok üretici tarafından özellikle talep edilmektedir. Söz konusu yeni parçalar, kendi içlerinde önemli işleme zorlukları barındırmaktadır. Küresel endüstri içerisine rekabetçi baskı aşılamak ve ileri düzey üretim çözümleri bulmak en önemli öncelik haline gelmiştir.

Duo-Lock™ - Lider Teknoloji Kırılmaz, sağlam yapı.

İlk kez modüler bir frezeleme sistemi, en son teknoloji solid karbür frezelerin verdiği aynı yüksek performansa ulaşabilmiştir. En son teknoloji Duo-Lock™ sistemini sizlere sunabilmek için, geçmişleri buluşlarla dolu olan, metal işleme dünyasının iki lideri HAIMER ve Kennametal bir araya gelmiştir.

Duo-Lock™ (Duo-λock®; D-λ®) teknolojisi, hem kaba hem de hassas işlemeler için karbür takımın sağlayabileceği verimliliği en üst seviyeye çıkarmaktadır. En yüksek talaş kaldırma kapasitelerinde dahi Duo-Lock™ yüksek yüklere dayanır ve rijitlik gösterir. Duo-Lock™ sistemi yüksek performanslı kesici takımlar ile bir araya getirildiğinde, sıradan frezleme uygulamalarına göre iki katından fazla talaş kaldırma kapasitesi sağlar.

Duo-Lock™ Teknolojisi

Duo-Lock™ teknolojisi, artan karbür takım maliyetleri sorununu gidermek üzere, aşındığında sadece karbürün kesici kısmının değiştirilebildiği modüler sistemi sunmaktadır. Duo-Lock™, patentli vida sistemi ve çift konikli oturma yüzeyi sayesinde maksimum dayanıklılık ve yük kapasitesi sağlamaktadır. Sonuç olarak, en zorlu uygulamalarda dahi neredeyse kırılması mümkün olmayan bir yapı ile birlikte mükemmel hassasiyet ve verimlilik ortaya çıkmaktadır.

Duo-Lock™ freze başlıkları

Yeni HAIMER Duo-Lock™ sistemi ile birçok yeni freze geometrisinin kullanımı mümkündür. Yüksek hassasiyetli ve oldukça dayanıklı olan Duo-Lock™ arayüzü sayesinde frezelerin tam kesme boyu kadar kesme derinliğinde talaşa girilebilir. Kesici başlık kısmı, takım işmilinde takılı iken bile, boy yönünde yüksek hassasiyet tekrarlanabilirliği ile değiştirilebilir.

Duo-Lock™ Uzatma Şaftları

 

Yeni seri Duo-Lock™ uzatma şaftları, neredeyse tüm işlemeler için kullanışlı bir çözüm sunmaktadır:

 • Mükemmel salgı değeri
 • Yapılan proses için gerekli özel çözümleri uygun maliyetle sağlama
 • Farklı konik geometrileri ve uzunlukları sayesinde kolay kullanım özelliği
 • Frezelerin geri çıkmasını önleyen Safe-Lock™ sistemi ile uzun ve zorlu kesme işlemlerinden verim alabilme imkanı.

Duo-Lock™ Takım Tutucular

 

Yeni Duo-Lock™ takım tutucularında, bilinen HAIMER takım tutucu kalitesi ve Duo-Lock™ teknolojisi birarada hizmetinizde.

 • Mükemmel salgı değeri
 • Yüksek rijitlik
 • Titreşimi azaltan geometrisi sayesinde mükemmel sakinlikte kesme sağlanır ve bu sayede yüzey kaliteleri arttırılır. Takımlar, işmilleri ve makineler korunur
 • Daha yüksek kesme hızı, ilerleme ve daha derin kesme derinliği sayesinde yüksek kesme kapasitesi
 • Daha kısa işlem süresi, daha iyi ölçü hassasiyeti
 • Balans vidaları sayesinde hassas balans seviyesine erişebilme imkanı

Duo-Lock™ ürün videosu

Duo-Lock

Duo-Lock™ ürün portfolyosunu PDF olarak burada indirebilirsiniz:

 • Duo-Lock™

  Freze Başlıkları, Uzatmalar, Monoblok Tutucular

  PDF // 14.21 M
İzleme Listesi