Finden Sie Ihren Ansprechpartner

Finden Sie Ihren Ansprechpartner

  bul
Başlığı seç
Dili değiştir

Bobin teknolojisi

İndüktif bobin, shrink fit teknolojisinin temelidir. HAIMER uzun yıllardan beri, takım tutucular için indüktif shrink-fit teknolojisi geliştirilmesinde öncü kuruluş olmuştur. Özellikle indüksiyon bobinleri alanında, sahip olduğumuz birçok patentimiz, yenilik ve gelişimin görünür kanıtlarıdır.

Standart bobin

Değiştirilebilir durdurma diskleri olan standart bobinlerimiz kendisini yıllar içerisinde kanıtlamıştır. 3-32 mm arasındaki çaplarda olan tüm shrink fit tutucular tek bir bobin ile ısıtılabilir. En küçükten en büyüğe kadar her bir tutucuya bobini adapte etmek için sadece 5 adet durdurma diski yeterlidir.

NG bobinler (New Generation)

Akıllı NG bobinler ayarlanabilir yapıya ve kolay kullanıma sahiptir. Ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Sadece tek bir döndürme hareketi ile, bobini shrink fit tutucunun hem boyu hem de çapı yönünde ayarlayabilirsiniz. Durdurma disklerini kullanmanıza ihtiyaç kalmamaktadır. Bunun anlamı, “Tutucunun sadece ihtiyaç olan kısmı ısıtılıyor” demektir. Tutucu özel ölçülerde olsa bile.

Elektronik güç

Shrink fit teknolojisinin ikinci bileşeni güç yönetim ünitesidir. Bobine gücünü veren ünitedir. Bunu yapabilmek için, frekans ve akımın birbiri ile tam olarak uyumlu bir şekilde olması gerekmektedir. Tutucunun aşırı ısınmasını engellemek için ısıtma işlemi sadece birkaç saniye içinde yapılmalıdır. Ana gerilimden bağımsız olarak, özel olarak geliştirdiğimiz sistem sayesinde güç ayarlaması yapılmaktadır. HAIMER, 10kW dan 20 kW’a kadar güce sahip olan shrink fit ekipmanları sunmaktadır.

İzleme Listesi