Finden Sie Ihren Ansprechpartner

Finden Sie Ihren Ansprechpartner

  bul
Başlığı seç
Dili değiştir

HAIMER Microset takim ölçme sistemlerini kullanmaniz için 10 önemli sebep

HAIMER Microset teknolojisi, şirketiniz için uzun vadeli bir rekabet avantajı sağlamanıza imkan verir.

 

1. Arttırılan makina kullanımı 
Ayar süresinin %50 veya daha fazlasını işleme süresine  dönüştürün.

2. Daha hızlı ayar  
Takım ölçme cihazı kullanmak, makine içerisinde  manuel veya lazer ile takımların ölçülmesine göre dahi  oldukça hızlıdır.

3. Azaltılan bozuk parça miktarı
Microset takım ölçme cihazlarında kullanılan kameralar  sayesinde manuel ölçüm metodlarına göre daha yüksek  hassasiyet elde edilir. Otomatik odaklama gibi diğer çeşitli  özellikler, ölçümdeki farkları operatöre bağımlı kalmaksızın  azaltabilir.

4. Daha uzun takım ömrü
Kritik olmayan takım montajlarında ölçülmesine gerek  duyulmayan salgı değerleri dahi kolaylıkla ölçülür. Sonuçta  hassas olmayan bu takımların iyileştirilmesi ile ömürleri uzatılır.

5. Daha az makina bindirme riski 
RFID veya Post-Processor gibi opsiyonel veri transfer seçenekleri ile, değerlerin manuel olarak makinaya giriş yapılmasına gerek kalmaz. Bu şekilde operatörden kaynaklı yanlış yazım hataları da en aza indirgenmiş olmaktadır.

6. Lazer ile ölçmeye göre daha verimli, düşük maliyet 
Makinalar talaş kaldırırken para kazandırır, ölçüm cihazı olarak kullanılırken değil. Ayrıca tek bir takım ölçüm cihazı ile 10 ila 30 civarında makina yönetilebilir. Bunların hepsine lazer almaya göre oldukça hesaplıdır.

7. Kararlılık 
Takımlar doğru şekilde, sürekli gereken toleranslar dahilinde ayarlanır. 

8. Kolay kullanım
Basit yazılım sayesinde tüm kullanıcılar için uygulama kolaylaştırılmıştır. Yazılım mühendisi seviyesinde kullanıcı gerektirmez!

9. Kapsamlı 
Tüm çeşit ve markalarda uygulama; frezeleme takımlarında, ayarlanabilir baralama takımlarında, karmaşık çok ağızlı takma uçlu yüzey frezeleme takımlarında, PCD form takımlarda, matkaplarda vs. kolayca ve basit ölçme ve ayarlama yapılabilir.

10. Endüstri 4.0 Başarısı 
Endüstri 4.0 verilerin otomatik olarak toplanması ile imalat proseslerinin optimize edilmesini sağlar. Geleceğin akllı fabrikalarında bu veri aktarımına ihtiyaç duyulacak iken; HAIMER takm ölçme sistemleri şimdiden bu veri toplama ve iletme teknolojisine sahiptir. Haimer Microset takım ön ayar cihazı birçok farklı kontrol ünitesi ve CAD/CAM sistemi ile iletişim (çift yönlü) sağlayabilir.

İzleme Listesi