Finden Sie Ihren Ansprechpartner

Finden Sie Ihren Ansprechpartner

  bul
Başlığı seç
Dili değiştir

Cool Flash soğutma sistemi – en etkili soğutma

HAIMER olarak ve “iyi olanı mükemmelleştir” sloganımızdan yolla çıkarak, takım tutucularımızda uyguladığımız Cool Jet sistemin yanı sıra yeni Cool Flash sistemini de geliştirdik. Cool Flash sistemi, takım tutucunuzu yüksek devirli kesme işlemlerinde dahi mükemmel şekilde soğutur ve temizler.

Fonksiyonellik

Cool Jet ile benzer olarak Cool Flash sisteminde de, soğutma sıvısının tutucunun iç kısmından yüzeyine doğru ulaşması için soğutma delikleri takım tutucunun içinde yer almaktadır.
Takıma ulaşmak için dairesel dar bir yarık oluşturan Cool Flash sistemli tutucunun üst yüzeyinde yer alan bir tampon bulunmaktadır.

Soğutucu sıvı bu haznede toplanır, burada yüksek baskı oluşturur ve bu baskı ile takım şaftının tüm ağız çevresine dağılır. Soğutma sıvısı bu küçük yuvadan takım şaftı boyunca kapalı bir hazne gibi dışarı doğru akar. Şaft bölgesinin uç tarafında, soğutucu sıvısı T-yarıkları içerisine doğru baskı oluşturur ve yarıkları temizler. En yüksek dönüş hızında bile püskürtme olmaksızın kesici uçlara direkt olarak ulaşır ve burada soğutucu etkisini gösterir.

Kollay kulanım

HAIMER Cool Flash sistemi diğer soğutma sistemleri ile karşılaştırıldığında, belirleyici avantajlara sahip olduğu hemen farkedilmektedir. Cool Flash sistemi sayesinde, shrinkleme sırasında daha büyük çaba gerektiren kovan veya ekstra tutucuya gerek kalmaz ve böylece takımınızı çok kolay ve verimli bir şekilde soğutabilirsiniz. Cool Flash sistemi ile donatılmış olan HAIMER shrink fit tutucuları, normal bir şekilde kullanıp ısıtabilirsiniz. Tüm bu özelliklere ek olarak Cool Flash sistemi, orijinal HAIMER tutucularının dayanıklılığında, rijitliğinde ve yüzeyinde  değişikliğe sebep olmaz. 

İlk bakıştaki avantajları

  • Soğutma sıvısı doğrudan kesme ucuna ulaşır
  • %100’e kadar uzatılmış takım ömrü
  • Kesici takım üzerine talaşların yapışması engellenir
  • Yüksek devirli kesmeler için uygundur 
  • Mükemmel salgı değeri! Fazladan balansa sebep olmaz! Tutucu geometrisini değiştirmez ve ilave çarpma riski oluşturmaz!
  • Düşük satın alma maliyeti ve gerektiğinde kolaylıkla tamir edilebilir
  • Cool Flash şaft çapı 6mm ve 20mm arası frezeler için mevcuttur

Cool Flash Tanıtım Videosu

Cool Flash

Detaylıca Cool Flash

Cool Flash Diagramm
Dönme hızına ve basınça göre soğutma sıvısı doğrudan kesme ucuna ulaşır
İzleme Listesi