Finden Sie Ihren Ansprechpartner

Finden Sie Ihren Ansprechpartner

  bul
Başlığı seç
Dili değiştir

Safe-Lock™ - Sıkça sorulan sorular.

Safe-Lock™ sistemi ile ilgili sıkça sorulan sorular, sizler için bu bölümümüzde bir araya getirilmiştir.

SORU:
Safe-Lock™ şaftlı kesici frezeler, Safe-Lock™ pimsiz olan bir takım tutucu içerisine yerleştirilebilir mi?

CEVAP:
Evet, Safe-Lock™ şaftlı kesici takımlar DIN 6535 normuna göre HA-şaftları için uygun olan tüm takım tutucular içerisine takılabilir.


SORU:
Safe-Lock™ şaftlı takımların uzunluğu ayarlanabilir mi?

CEVAP:
Evet, frezelerin geri çıkmasını engelleyen koruma sistemi Safe-Lock™, hiçbir problem yaratmadan takımın Safe-Lock™ yivi içerisinde dönerek hareket etmesine olanak tanır, bundan dolayı istenilen Z-uzunluğu kolayca ve hızlı bir şekilde ayarlanabilir.  

SORU:
Safe-Lock™ sistemi ile donatılmış tutucular içerisine takımları nasıl shrinkleyebilirim?

CEVAP:
HA-şaftlı takım uygulamalarına benzer şekilde, Safe-Lock™ şaftlı takımlar, ısıtılmış takım tutucunun içerisine yerleştirilir ve basit bir döndürme hareketi ile yerine oturtulur.

SORU:
Safe-Lock™  sistemli bir takım tutucunun içerisinden Safe-Lock™ şaftlı kırılmış takımı nasıl çıkartabilirim?

CEVAP:
HAIMER takım çıkarma aleti (Sipariş No. 80.126.00) hiçbir problem oluşturmadan spiral şeklindeki Safe-Lock™ kanallarına rağmen kırılan takımı çıkarmanıza yardımcı olur.

SORU:
Safe-Lock™ sistemi, test edilmiş Weldon-sıkma sistemi ile karşılaştırıldığında ne gibi avantajlara sahiptir?


CEVAP:
Veldon tutuculardaki yandan sıkma sisteminden dolayı, kesici takım dönme merkezi dışına doğru itilerek sıkılır. Bu durum 0,05 mm’ye kadar salgı değeri oluşturur ve takım ömrünü kısaltır, bundan dolayı kötü kalitede finiş yüzey elde edilir. Bu duruma kıyasla, HAIMER Safe-Lock™ sistemi ise, frezelerin geri çıkmasını önleyici korumasına ek olarak, oldukça yüksek salgı değeri sağlar (< 0,003 mm ). Sadece Safe-Lock™ sistemi, tam bir işlem güvenilirliği ve hassasiyeti ile birlikte maksimum talaş kaldırma debisi sağlamaktadır!

İzleme Listesi